Про популярні сорти тютюну-Вірджинія і Берлі

У складі різних тютюнових сумішей практично завжди можна зустріти Вірджинію або Берлі або обидва сорти разом. Вони відрізняються не тільки географією зростання, а й рядом особливих характеристик, про які ми Вам і розповімо.

 Комфортна солодкість Вірджинії

Вірджинія - самий купується тютюн у всьому світі і на його частку в загальному тютюновому світі припадати близько 72%. Низький вміст смол, гарне вміст нікотину, рівномірне горіння і м'якості в смаку - все це сприяло популяризації цього сорту. Відмінною рисою Вірджинії вважається солодкість, яку їй надає наявна в складі глюкоза. Вперше Вірджинію відкрили на Дикому Заході США, від куди вона і почала підкорювати світ, експортуючись на інші континенти за часів ще Єлизавети I, що датуються 16 століттям. Штат Вірджинія на той момент входив до колонії Великобританії, тому поширенню цього сорту посприяла саме королева, популяризуючи тютюнопаління серед своїх вельмож. Експорт тютюну, зокрема Вірджинії, ставати настільки ж популярним, як експорт чаю і кави, і завдяки цьому доходи королівської скарбниці росли дуже швидко.

Говорячи про місце зростання Вірджинії-їх не багато. Вона росте лише в декількох Штатах США, Африці і Південній Америці. У тютюновому світі невпинно проводяться експерименти по можливості її вирощування і в інших кліматичних поясах, але поки жоден з них не зміг навіть на мізер наблизитися до успіху популярності Вірджинії саме з зазначених регіонів. Цей сорт тютюну також унікальний тим, що лише він збирається в ручну в міру дозрівання листа. Сушка листа відбувається в спеціальних камерах на відкритому повітрі, і чим довше він витримується, тим більше переваг вона набуває . Залежно від процесу ферментації, виділяють наступні типи:

  • Золотистий Колір листя, схожий з бурштиновим. Звільняє свою солодкість поступово, трохи щипає язик.
  • Червоний колір листя-низове листя великого розміру, при палінні яких з'являються землисті нотки. Мають густим димом.
  • Темний колір листя-листя, що дозрівають на середині рослини, що має ряд особливостей, серед яких велика товщина листа і багатий смак. Його дуже легко сплутати з більш дорогими сортами тютюну і навіть з Берлі.
  • Визріли листи - до них відносять ті, які визрівали в спеціальних камерах не менше 5 років, набуваючи особливий вишуканий смак з перцевим присмаком.
  • Підсмажені листи Вірджинії зовні схожі зі звичайним чаєм, але завдяки спеціальній обробці перегрітою парою, вони прекрасно розкривають фруктові аромати з легкими нотками коньяку.

Берлі-мрія справжнього " морського вовка»

Сорт Берлі почали культивувати в 19-му столітті в штаті Кентуккі, який до цих пір селекціонується фахівцями по всьому світу. Його насіння вирощуються в багатьох країнах, але через особливості кліматичних змін, можливо саме цей сорт тютюну незабаром залишиться одним, здатним до зростання в нинішніх умовах. Зростає тютюн до двох метрів і дозріває протягом 90 днів, при цьому важливо стежити, щоб в цей період вологість і температура залишалася стабільною. Дощ може стати причиною появи плям на листках, що призведе до погіршення смакових якостей. Говорячи про хімічний склад, рівень нікотину в сорті може досягати 10%, тому його курити без підмішування інших сортів просто неможливо. Берлі використовується також в медицині, будучи основним джерелом нікотину.

Смак у Берлі різноплановий і змінюється в залежності від фортеці. Чим темніше сорти, тим вище міцність і ніякої присутності цукру. З одного боку це говорить про понад складному процесі ферментації, але в той же час і про гнучкість його в обробці. Відсутність глюкози забезпечує тривалий термін зберігання, завдяки чому суміші з Берлі стали одними з улюблених серед справжніх «морських вовків», які проводять на судні по кілька місяців. Зміна вологості абсолютно не робить ніякого впливу на тютюн, а лише надає йому особливих вишукувань. Говорячи про смакові особливості, чим вище міцність Берлі, тим потужніше смак горіха і шоколаду.

Тютюни Вірджинія і Берлі не куряться самостійно, тому практично завжди присутні в тій чи іншій суміші з іншими тютюнами. Їх кількість визначить смакові особливості, аромат суміші, а також її міцність. Присутність Берлі у великій кількості подарує насичений густий дим і міцність, а ось Вірджинія в міксі тютюну завжди надає їм солодощі і ароматів сухофруктів, виражені в тій чи іншій мірі.

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору