Причини появи гіркого або кислого присмаку під час куріння |
Багатьом курцям напевно знайома ситуація, коли Тютюн для кальяну, сигарети, самокрутки або сигари знаходив досить специфічний кислуватий смак або чимало гірчив. Природно, ніякого задоволення від процесу куріння людина не отримує, тому швидко гасить виріб і викидає його. Щоб уникнути повторення такого неприємного явища слід розібратися, чому гірчить тютюн.
ПричинаВажливо відразу відзначити, що сорт, міцність, місце вирощування сировини, марка та інші характеристики не роблять особливого впливу на формування гіркоти у роті. Базовими причинами є:
Якщо говорити про останній пункт більш детально, то слід зазначити, що є певні вимоги, яких просто необхідно дотримуватися не тільки заради пристойності, але і заради власного здоров'я і задоволення. Наприклад, згасла сигара може бути розкурена максимум 3 рази. В іншому випадку не варто дивуватися тому, що хороший тютюн придбав кислий і гіркий смак. Немає необхідності поспішати в процесі куріння, адже занадто невеликий проміжок між затяжками сприяє тому, що водяна пара в міксі листків не встигає виходити назовні. В результаті дим доповнюється неприємними нотками. Вологість сигар також має чималий вплив. Компанії-виробники неспроста упаковують свою продукцію в спеціальні пристосування, адже з їх допомогою відбувається грамотна регуляція вологи. Її надлишок небезпечний, адже прілий тютюн погано горить і здатний стати причиною гіркого диму, а недолік призводить до того, що кислий тютюн відбиває все бажання насолоджуватися придбаною продукцією. Визначити надмірно сухий Тютюн для самокруток, кальяну та інших виробів можна завдяки підвищеній крихкості використовуваних рослин, коли листочки розсипаються при одному легкому дотику. Що ж робити, щоб не знизити якість використовуваних в тютюнових виробах рослин?У "рідних упаковках" сигари можуть зберігатися довго, але після відкриття необхідно або викурити їх в певний термін або помістити в максимально герметичний об'єкт. Непоганим варіантом вважається елементарна металева банка з щільно закривається кришкою. Дане рішення відноситься до саморобним і економним, але в ідеалі для цих цілей слід вибирати спеціальну елітну розробку під назвою хьюмідор. Йдеться про особливу скриньку, яка підтримує необхідний мікроклімат для сигар (вологість повітря повинна варіюватися між 68 і 72 відсотками). Створюються такі аксесуари найчастіше або з кедра, або з іспанського горіха. Подібні матеріали славляться регулюванням рівня вологи, а також відсутністю різкого аромату, який перебиває всю красу запаху оригінальних тютюнових виробів. Найпростіші хьюмідори оснащені елементарним зволожувачем, що складається з чашки і промоченої губки, тоді як дорогі моделі доповнені електронними приладами (психрометрами і гігрометрами). Кришка нерідко створюється зі скла, але прикрашається шкіряними вставками. У комплекті з самими пристроями нерідко йдуть супутні аксесуари у вигляді гільйотини, попільнички і високоякісного футляра. Місткість залежить від обраної моделі, адже деякі творіння можуть вмістити 10 сигар, тоді як інші – до 200. Зберігати хьюмідор бажано в приміщенні, куди не потрапляють прямі сонячні промені, а температура не перевищує 20 градусів за Цельсієм. Протирати пил слід з використанням сухої м'якої ганчірки без будь-яких хімічних речовин. |
Дякуємо!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.