Вибираємо люльковий тютюн

Люльковий тютюн представлений в широкій лінійці різних смаків і їх міксів, що дає можливість підібрати кожному трубокуру необхідне, з урахуванням абсолютно будь-яких побажань. Цікаво знати, що шукаючи тютюн з натуральним смаком, вам як мінімум буде запропонований десяток тютюну, що мають свої особливості, не дивлячись на однакову назву. У цій статті ми пропонуємо зануритися в світ тютюну і дізнатися, на які нюанси слід звертати увагу, щоб вибрати найбільш бажане, як за смаковими якостями, так і за форматом.

 

Читаємо упаковку: що найважливіше в написах?

 1. Насиченість смаку тютюну і присутність тих чи інших ноток залежить від декількох факторів. Перерахуємо їх:
 2. Кліматичні умови-іншими словами, тютюн в певному регіоні зростання набуває характерні смакові властивості, тим самим утворюючи різноманіття сортів і типів. Вірджинія з Америки завжди буде відрізнятися від того ж сорту Вірджинії, що виростала в Азії.
 3. Властивість грунтів-той чи інший склад землі дарує тютюновому листу різні корисні речовини в різних кількостях, що також позначається на смакових особливостях.
 4. Методи ферментації.
 5. Способи зберігання.
 6. Період витримки - як правило, чим він менше, тим тютюн вважається молодше.

В цілому, на смакові особливості тютюну впливає кожна деталь, починаючи від регіону збору, закінчуючи етапом зберігання і транспортуванням до кінцевого користувача. Ось чому чим більше виробник вказує інформації на упаковці, тим простіше покупцеві орієнтуватися в продукції.

Що в складі тютюнових сумішей?

Тютюн для трубки являє собою узагальнену назву певної суміші тютюнових сортів, що пройшли різні способи обробки. Залежно від наявності в тих чи інших пропорціях того чи іншого тютюну, суміш може набувати певну міцність, легкість, аромат, насиченість і ряд інших особливостей. Познайомимося з основними компонентами, які входять в тютюнові суміші:

 • Вірджинія-найулюбленіший тютюн виробників, так як його листя піддаються великій кількості способів обробки, а значить здатні дарувати масу смаків. Особливістю Вірджинії є високий відсоток природного цукру, що відповідає за хорошу солодкість листа, до того ж є найпоширенішим сортом тютюну.
 • Берлі-поширений сорт тютюну, який настільки ж популярний як і Вірджинія. Володіє особливою універсальністю, яка проявляється в можливості вбирати в себе безліч смакових добавок. Сорт не солодкий, основною особливістю є висока міцність, повільне і прохолодне горіння.
 • Перик-тютюн, який надає суміші особливого аромату, «прикрашаючи» її, роблячи смак більш насиченим. Ставитися до тютюну "приправ", які проходять складні процеси обробки.
 • Кентуккі-тютюн сорту Берлі, який піддався певному способу обробки: тривалий вплив вогневої сушінням, що дозволяє придбати йому насичений аромат, зберігши фортецю.
 • Кавендіш - як правило, це суміш Берлі і Вірджинії, листя яких проходять обробку під певним пресом і температурною обробкою. Через піддання тютюну пресування, тютюн втрачає солодкість, тому Кавендіш нерідко підсолоджують.
 • Латакія-тютюн, що пройшов копчення в гарячому димі. Основним сортом в суміші, як правило виступає Смірна (один з різновидів орієнтальних сортів тютюну), що має виражений насичений як аромат, так і смак.
 • Орієнтали-груп тютюну, що ростуть в Туреччині, Болгарії і в ряді інших східних країн, основною відмінністю яких є невеликий розмір листа. Процес сушіння проходь на відкритому повітрі під прямими променями сонця.

Різновиди тютюнових сумішей і їх характеристики

На відміну від курців, новачкам дуже складно орієнтуватися в різновидах тютюнових сумішей тому пропонуємо ознайомитися з основними з них для розуміння особливостей смаків і ароматів. Розглянемо наступні суміші:

 • Вирджиниевские суміші містять високий відсоток цукру, а значить обумовлюють більшу температуру горіння. Про таких сумішах дуже хороші відгуки, але новачкам їх краще уникати, щоб перше враження про люльковому тютюні не був зіпсованим. Вірджиніївські суміші зажадають сильніше втягувати дим, щоб повністю зрозуміти витончений смак, що не є підходящим способом куріння для тих, хто тримає в руках трубку вперше.
 • Берлієві суміші-першу свою популярність вони придбали саме в США, після чого слава про них розлетілася по всьому світу. Досить насичені, мають приємний аромат, в міру м'які і вимагають неспішного куріння. Для новачків відмінно підійдуть, за умови, що буде обраний не бюджетний тип тютюну з великою кількістю домішок.
 • Латакієві суміші-володіють особливим ароматом і смаком, тому ставлення до них у новачків не однозначне. Нерідко їх смак описують з креозотом, але думки все ж різняться. Куряться суміші досить комфортно і все ж не варто їх обходити своєю увагою.
 • Ароматизовані суміші-нерідко включають в своєму складі відразу Кавендіш, Вірджинію і Берлі з додаванням різних ароматів. На сьогоднішній день є найбільш популярними у всьому світі, так як в них можна відшукати безліч цікавих смаків. До новорічних свят зростає інтерес до сумішей, з ароматом кави, чорничного пирога, а ось влітку більш популярні освіжаючі аромати з цитрусовими. Незмінною класикою в ароматичних сумішах вважаються тютюн з ароматом шоколаду, кави, ванілі і вишні.

Говорячи про ароматичних сумішах, слід знати, що в більшості випадків вони мають підвищену вологість і якщо їх необхідно підсушити, але досвідчений курець може отримати випал язика через високу температуру диму, тому з такими сумішами слід бути обережним.  

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору