Як правильно зберігати тютюн

Основи зберігання тютюну вкрай важливі, адже саме вони дозволяють зберегти продукт з усіма своїми ароматичними особливостями, а також оптимальну вологість. Якщо порушити умови, тютюн може просто запреть і перестати бути придатним до вживання. Нижче наведемо кілька важливих фактів.

 Зберігання тютюну в фабричних і домашніх умовах

На фабриці тютюн завжди перебувати в спеціальних боксах-приміщеннях, в яких підтримується оптимальна вологість і температура. Завдяки цьому, тютюн вивільняє свої аромати і набуває тонкі характерні нотки. Завдяки хорошій вентиляції, тютюнові листи неспішно сохнуть, а цілодобовий контроль фахівців допомагає марно стежити за всіма процесами.

Коли мова йде про зберігання тютюну в домашніх умовах, важливо знати наступні нюанси:

 • Наявність гігрометра-важливий момент. У коробі, де буде зберігатися тютюнова суміш, найкраще покласти гігрометр. Він буде точно відображати вологість, тим самим допомагаючи відстежувати одну з найважливіших характеристик.
 • Хьюмідор-найкращий помічник. Цей короб, як правило, виконаний з шпону-деревини кедра, який ідеально допомагає зберегти температуру і вологість, не впливаючи на аромат. Помилково вважати, що тютюн можна зберігати в дерев'яній скриньці. Всі аромати лаку та інших компонентів дуже швидко вбереться в тютюн, зіпсувавши його смак.
 • Використовуємо скляну банку - ця посудина ідеальний варіант для зберігання протягом 14 днів. Якщо залишити його на довше, тютюн запріє і перестане бути придатним до вживання.
 • Пластикова коробка - не самий хороший варіант для зберігання, але на короткий термін відмінно підійде.
 • Бляшаний футляр-хороший варіант для зберігання тютюну. Відмінно підійде коробка з-під чаю з щільною кришкою.

Основні помилки в зберіганні тютюну

Слід знати наступні моменти, які можуть привести до псування тютюнової суміші:

 • Знаходження тютюну поруч з синтетичними засобами, що виділяють різкий аромат-мило, пральні порошки і т.д. всі аромати дуже швидко вбереться, а тютюн стане повністю непридатним.
 • Зберігання тютюну під сонцем в скляних банках-результатом ставати швидке вицвітання і розкладання тютюнового листа. Якщо ви і вибрали скляну тару для зберігання, подбайте про те, щоб вона була в сухому темному місці.
 • Не можна залишати тютюн відкритим. Часом досить 20-ти хвилин, щоб він втратив свій виражений смак.
 • Зберігання в х'юмідорі різних сортів призводить до того, що Ви отримуєте одну усереднену за смаковими особливостями суміш. Завжди важливо зберігати тютюнові суміші окремо один від одного. Також не слід використовувати старі тари для зберігання нових сортів тютюну.
 • Контейнери з різким запахом з-під попередньої продукції також може беззастережно зіпсувати уявлення про тютюн.
 • Перед тим як взяти тютюн з коробки, помийте руки. Досить часто через неуважність користувачі можуть самі того не розуміти заносити небезпечні бактерії, що призводять до того, що з'являється цвіль.
 • Немає зберігання в морозилці або в холодильнику – в подальшому при нагріванні вийти колосальний конденсат, що геть зіпсує смак.
 • Підігрів суміші на радіаторі руйнує тютюновий лист. Підсушувати суміш можна на відкритому повітрі, але не на предметах, які викликають його перегрівання.
 • Зберігання у ванній або в місцях з підвищеною вологістю - також призводить до руйнівних процесів і тютюн просто запріє.

І на останок …

Уникнути безлічі проблем з тютюном можна лише купуючи його в роздріб невеликими порціями. Так вам доведеться менше морочити голову з його зберіганням, до того ж уникнути зайвих витрат для покупки спеціальних аксесуарів.

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору