Вологість тютюну-питання і відповіді

Неправильне зберігання-це основна проблема зміни смакових якостей тютюну. Абсолютна втрата вологи призводить до того, що замість ароматних сухих листів утворюється порошок, мало чим нагадує куплений вами раніше тютюн. Це може статися незалежно від якості тютюнової суміші і її наповнювачів, тому збереження оптимальної вологості є одним з пріоритетних завдань кожного курця.

Ступінь вологості

На рахунок ступеня вологості тютюну, скільки користувачів, стільки і думок. Однозначно можна сказати, що занадто сухий тютюн не доставить будь-якого задоволення від куріння, крім душить диму, позбавленого смаків і швидкого згоряння в тютюновій камері. З іншого боку, зайва вологість також не доставить очікуваного комфорту від куріння. Щоб стати справжнім експертом і не озброєним оком визначати можливу ступінь вологості (кількість води в листі, що виражається в % співвідношенні до загальної маси), слід знати невеликі хитрощі. Купуючи тютюн, зверніть увагу на упаковку, а точніше на її зміст. Якщо в ній велика кількість тютюнового пилу, тютюн дуже сухий і крихкий.

Найбільш затребуваним є тютюн, в якому вологість перебувати в діапазоні 12-14 %. Він відмінно набивається, прекрасно тримає форму, до того ж здатний абсолютно точно передати всі властиві йому смакові нотки. Радує стабільним ароматом, практично не травмується при транспортуванні, тому його віддає перевагу велика кількість курців.

Більш висока вологість тютюну в діапазоні від 15 до 18% говорить про можливість його використання при тривалому зберіганні, іншими словами, він ідеально підійде для витримки. Велика кількість вологи забезпечить всі необхідні умови для процесу ферментації, отримання нових смаків. Серйозним недоліком такого тютюну слід вважати необхідність його підсушування, в іншому випадку при курінні буде багато конденсату, який і додасть диму високу температуру, а в роті з'явитися відчуття пощипування. Задоволень від гарячого диму мало, до того ж для підтримки процесу горіння потрібно робити більш глибокі затяжки.

Кожен трубокур досить легко зможе визначити для себе вологість тютюну, взявши лише його в руці і почавши м'яти. Занадто сухий швидко розкришитися, а занадто вологий буде тримати свою форму, якщо його зім'яти в маленьку кульку. Тютюн ж з оптимальною вологістю після механічного впливу буде поступово розправлятися до початкового вигляду. У чаші він немов "живий", буде періодично підніматися і розправлятися, але використовуючи темпер, можна буде легко приминати його назад.

Чи можна повернути тютюну вологість?

Деякі вважають, що підсушувати і зволожувати один і той же тютюн можна багаторазово, але насправді це не так. Не слід забувати про постійний процес ферментації, або ж гниття, який безустанно триває протягом усього його терміну зберігання. Втім, сильно висохлий тютюн все ж можна трохи "оживити", додавши води. Зволожувати тютюн слід дуже акуратно. Щоб підвищити його масову вологість на 2%, на 50 грам тютюнової суміші потрібно цього лише 1 мг води. Погодьтеся, це справа не з легких, але спробувати все ж варто. Чи відбитися такий процес на смакових якостях? Швидше за все так, але якщо ви зволожуєте суміш вперше і дійсно акуратно розподіліть воду по всій суміші, відмінність у смаках буде практично непомітним.

Як зберегти оптимальну вологість?

Досить поширеною думкою є те, що зберігаючи тютюн в х'юмідорах разом з сигарами, йому забезпечуються найкращі умови. Насправді це не так. Вологість в таких аксесуарах становить від 70 до 74%, що для тютюну дуже багато. Сигари прекрасно відчувають себе в таких умовах, в той час як тютюнова суміш набуває більш високу масову вологість, що становить 18% і більше. Оптимальним рішенням по збереженню тютюну буде використання упаковок, в яких вони продаються. Якщо ж ви купуєте ваговий тютюн, обзаведіться скляними міні баночками з щільною кришкою, які не тільки збережуть цінну вологу, але і захистять його від сторонніх запахів.

Тютюн для самокруток

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору