Різновиди трубок для куріння тютюну

Ще в стародавні часи шамани використовували трубки як основний аксесуар для проведення магічних ритуалів. Спочатку в них курили не тільки траву, а й гриби. Мода на використання в них тютюну з'явилася лише в 16 столітті, але навіть сьогодні їх зовнішній вигляд такий же, як і чотири століття тому. Класична трубка складається з трьох складових: чаші, чубука і мундштука. Перші дві частини об'єднані між собою, а ось третя може бути замінена в ході використання.

Різноманіття форм курильних трубок

shape-smokingpipes

 

Конструкція трубки

Незважаючи на всю лаконічність і простоту, трубка для куріння тютюну являє собою досить складну конструкцію. В основі чаші міститься тютюнова камера. Саме в неї закладається тютюн, де він і тліє протягом усього періоду куріння. З маленької чаші йде отвір, який направляє дим по чубуку. На сьогоднішній день пропонується величезна кількість різних форм чаші, чубука і мундштуків, тому з аксесуарів часом можна створити свою унікальну трубку. З'єднання чубука з мундштуком нерідко містить фільтр. У більш бюджетних моделях він представлений евапатором, який збирає на собі смоли і трохи охолоджує дим. Згодом із-за скупчення величезної кількості продуктів горіння на ньому тютюн може змінювати смак, купуючи виразну гіркоту. Якщо ви зіткнулися з цим, рекомендовано замінити саме цю деталь трубки.

У більш дорогих моделях трубок фільтр представлений вугіллям, який не тільки допомагає прекрасно затримувати смоли, але і не впливає на відчуття від використовуваного тютюну. ДО РЕЧІ, трубки можуть бути і зовсім без фільтра.

pipe-anatomy

Основні матеріали, використовувані для створення курильних трубок

Перш ніж купити трубку для куріння тютюну, поцікавтеся з якого матеріалу вона виготовлена. Ви здивуєтеся, але найкращими вважаються трубки з бріара-являє собою якийсь корнекоп на корені вересу. Так як умови в країнах для рослин не найкращі, бріар виконує роль накопичувача корисних поживних речовин і передає їх безпосередньо кореневищу чагарнику. Перебуваючи на кореневище довгі роки, насичуючись мінералами і корисними речовинами, він трансформується в щось середнє схоже на деревину і камінь одночасно. Зрубники бріара насамперед визначають його вік-підходить тільки той, якому налічується більше 30 років.

Зрубати бріар - не означає Відразу зробити з нього трубку, адже через пару днів він проросте і навряд чи отримане виріб буде повноцінно використовуватися. Ось чому після зрубки його поміщають в спеціальні ями на кілька місяців, після чого тільки корнекап потрапляє на стіл майстру. Чим більше вік бріара, тим вище його ціна. З віком матеріал тільки міцнішає, набуває вогнетривкі властивості і прекрасно протистоїть волозі. Трубки з бріара немов сигари повинні кілька місяців витримуватися при певних температурах і вологи, після чого знову піддаються завершальній обробки. Найбільш цінні абсолютно гладкі трубки для куріння тютюну з оригінальним малюнком паралельних світлих і темних смуг. Якщо ви зустрінете трубки з бріара з візерунком, напевно вас здивує ціна, яка буде на порядок нижче. Все це пояснюється тим, що різьблення по трубці найчастіше приховує саме дефекти деревини корнекопа, тому і коштує дешевше.

legends-of-briar-06

Калабаш або ж трубка з гарбуза досить оригінальна за своїм виглядом і способом виробництва. Вході зростання гарбузі надається спеціальна форма, яка коригується після її сушіння і обробки. Такі трубки досить великі і володіють нестандартними формами. Щоб чаша з тютюном в ході куріння не прогорала, на низ укладається матеріал пінка.

kak-vysushit-tykvu6

Пінка-ще один популярний матеріал для створення трубок. Він являє собою спресовані скам'янілі останки мікроорганізмів моря. Відрізняється легкістю і пористістю, дуже піддатливий в обробці, прекрасно тримає температуру і володіє абсорбуючими властивостями. Згодом трубка з пінки набуває жовтуватий відтінок, який з'являється через осаджуються смол і масел тютюну.

original

У магазинах досить часто можна зустріти трубки з деревини вишні і ряду інших сортів, проте вони дуже далекі за своєю якістю від бріара і пінки. Деревина досить швидко вбирає вологу, гріється, до того ж в ході куріння може специфічно пахнути, доставляючи масу незручностей. Хороші трубки для куріння тютюну роблять куріння максимально приємним, легким, прохолодним, а головне прекрасно розкривають аромат використовуваної тютюнової суміші.

 

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору