Тютюнова фабрика Petersen & Sorensen

Тютюнова фабрика Petersen & Sorensen за більш ніж 100-річне виття існування переживала безліч потрясінь, які нещадно підривали виробництво тютюнової продукції, Поки і зовсім не припинила своє вільне існування, перейшовши під управління корпорацією. Вона є однією з найуспішніших, на яку варто рівнятися, до того ж її успіх перейняли сотні інших компаній.

Фабрика народилася в 1865 році, коли два друга Петерсен і Соренсен вирішили заснувати тютюнове виробництво. Маючи невеликий досвід роботи на тачній фабриці, Крістофер Петерсен розумів особливості тютюнового бізнесу, тому і фабрика змогла отримати відмінний старт і відразу ж стала цікавою для покупців випуском своєї продукції, а саме сигарами жувальним і курильним тютюном. У місті Хорсенс вони орендували невеликий будинок де і заснували своє перше виробництво, а при ньому відкрили і фірмовий магазинчик. Засновники навіть не підозрювали, що вже через рік в їх скромному орендованому будиночку почне зароджуватися торгова марка зі світовим ім'ям. Активне зростання бізнесу забезпечив і швидке розширення, і незабаром Пітер Соренсен взяв під своє управління відкрилася філія в Орхусі, в той час як Крістофер залишився головним у філії Хорсенса. На виробничих потужностях це жодним чином не позначилося, але незабаром все управління компанією відійде тільки Петерсену.

Розвиток марки " Petersen & Sørensen»

У 1872 році відбувається те, що в подальшому сильно вплинуло на розвиток торгової марки в цілому. Крістофер самостійно вирішує викупити орендований раніше будиночок, щоб знести його і побудувати не просто двох поверхова будівля, а виробничий цех зі складом і офісом. На цьому вдосконалення не припиняються і вже в 1887 році фабрика надавала 100 робочих місць, серед яких 60% були віддані підліткам і дітям. У суспільстві на той момент думки розділилися щодо дитячої праці на тютюновій фабриці. Деякі виступали відкрито проти використання дитячої праці, в той час як власник фабрики говорив, що немає нічого страшного в тому, щоб діти заробляли власною працею після занять в школі. Фабрика "Petersen & Sørensen" по особливому ставилася до дітей з великих сімей і доплачувала їм, але суперечки з цього приводу все продовжували виникати.

З 1870 року Соренсен повністю відійшов від справ і Петерсен став єдиним власником фабрики. Для продовження династії правлінні в компанії, в 1900 році на посаду керуючого також водить його син Крістофер молодший. У ці часи основний акцент фабрика почала робити на сигаретний тютюн і сигари. Але люльковий тютюн також залишився в сфері уваги. У зв'язку з кончиною засновника-Крістофера Петерсена, в 1909 році на його місце приходить онук – Альфред Петерсен. Через дев'ять років, фабрика святкувала своє 50-ти річчя, а її показники виробництва були приголомшливими. Маючи 270 робочих місць, компанія могла випускати в рік 10 млн шт сигар, 75 т курильного тютюну і 45 т жувального тютюну. Сімейна династія, яка була присутня в управлінському апараті, також простежувалася серед працівників. Деякі з них пропрацювали все життя на фабриці, прийшовши ще юними хлопчаками, а з розширенням штату фабрики запрошували своїх членів сім'ї. Тому "Petersen & Sørensen" можна сміливо називати сімейним бізнесом безлічі трудящих на ній людей.

Новий виток історії фабрики

У зв'язку зі смертю Альфреда Петерсена, компанія повністю переходить під управління його батька і перебувати там до 1932 року, коли до керівництва приходить вже правнук Крістофера Петерсена – Пол Петерсен. Практично відразу ж він вирішується заснувати свою власну компанію, яка буде існувати паралельно фабриці і носитиме назву «Poul Petersen, Cigar & Tobaksfabrikker». В цей час Данія, а точніше місто Хорсенс, перетворюється в справжнє серце тютюнового світу, тому розвиток тютюнових будинків відбувається вкрай жваво. Другий син Крістофера Петерсена молодшого, не маючи бажання розділяти сімейний бізнес, приєднується до компанії " Petersen & Sørensen» і з 1933 року фактично входить в її управління.

1937 рік знаменується переломним моментом, коли будівля фабрики було знищено вогнем. Для відновлення всіх виробничих потужностей знадобилося 2 роки, але подальші світові події – Друга світова війна приносить новий виток серйозних проблем. Світ невпинно змінювався і сімейні компанії після завершення війни дуже складно виживали серед великих компанії і концернів, все частіше прогинаючись під них і зливаючись з ними. Перейшовши свій 100-річний рубіж, фабрика "Petersen & Sørensen" закриває виробництво сигар, а після і жувального тютюну. Саме 1986 рік знаменується повним припиненням випуску продукції фабрики, а з 1988 року в будівлі фабрики «Petersen & Sørensen» організована бібліотека, а в подальшому і історичний музей, що став серцем історії тютюнової продукції міста Хорсенса. Говорячи про саму торговельну марку, вона змогла зберегти свою присутність на ринку, влившись до складу «Scandinavian Tobacco Group». На сьогоднішній день велика німецька фабрика "Planta «володіє всіма правами на»Petersen & Sørensen".

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору