Догляд за кальяном: чистимо правильно

Власники кальяну знають, якщо за ним не доглядати і не чистити, через кілька використань задоволення від куріння не буде колишнім. Розберемося, як правильно доглядати за кальяном.

 

5-1

Приладу необхідна регулярна чистка з кількох причин:

  • увага до здоров'я людини - на частинах установки накопичуються елементи тютюну і кіптяви, які не тільки погано впливають на смак диму, але і можуть викликати різні захворювання при попаданні в легені;
  • догляд за пристроєм-без Чищення шахта і шланг закупоряться, що зробить використання пристосування неможливим.

На думку професіоналів, мити домашній кальян потрібно після кожного куріння, а після 5-6 використань йому необхідна ретельна чистка з повним розбиранням на деталі.

Найпростіше доглядати за чашею. Досить змивати з неї залишки тютюну водою і кухонною губкою, а якщо він пригорів – просто замочити деталь в гарячій воді на 5-7 хвилин. Інші елементи вимагають більш серйозної турботи.

Як мити колбу

Сьогодні більшу частину колб для кальянів роблять зі скла. Тому перше правило-обережність при знятті. Потім потрібно вилити використовувану рідину, замочити частину установки в гарячій воді з миючим засобом на 5-10 хвилин, промити під проточною водою. При сильних забрудненнях краще скористатися йоржиком.

5-2

 

Потрібно дати колбі повністю просохнути, щоб уникнути появи цвілі.

Колби з інших матеріалів чистяться за таким же принципом. Виняток-вироби з рослинної сировини. Догляд за шлангом правильний догляд за кальяном обов'язково включає в себе миття шланга. На стінках цієї деталі накопичується смолистий в'язкий наліт. Перш ніж промивати шланг, потрібно визначити, чи не зашкодить аксесуару вода. Це відноситься до виробів зі шкіри, шлангів, обтягнутим оксамитом, металевих виробів старого зразка (швидко іржавіють). В цьому випадку краще провести суху чистку, яка передбачає очищення нальоту йоржиком. Після обробки шланг необхідно добре продути. Деталі з силікону не так вибагливі. Досить тримати їх під напором, поки не почне витікати чиста вода. Тримати аксесуар під струменем потрібно стороною, де кріпиться мундштук. Після видаляється наліт зсередини йоржиком, змоченим в содовому розчині. Потім шланг ополіскується і висушується в розгорнутому стані.

Як чистити шахту

Основну частину осідає кіптяви приймає на себе шахта. Частинки диму опускаються за умови зниження температури, а це відбувається в шахті. Щоб почистити кальян, а точніше, його шахту, потрібно обов'язково мати йоржик. Але не у всіх установках йоржик впорається із забрудненнями:

  • У китайських бюджетних кальянах шахта вузька, в неї йоржик не влазить.
  • У сирійських установках з латуні ворсинки просто не дістануть до стінок в найширших місцях шахти.

Порада: краще почистити деталь в гарячій воді з використанням соди і лимонної кислоти, рідкого мила. Важливий момент: краще не використовувати звичайні миючі засоби. Вони можуть залишити після себе присмак. Після миття шахту потрібно просушити.

Важка артилерія « "Шуманит" на основі нашатирю. Це засіб якраз направлено на розщеплення забруднень органічного походження. Потрібно просто побризкати деталь зсередини засобом і залишити на 10-15 хвилин. Після промити водою « "Шуманит" легко змивається. Засіб не завдасть шкоди латуні, сталі, гумі, склу. Але не варто його використовувати для догляду за установкою з дешевого сумнівного сировини.

Догляд за кальяном – процес нескладний. Досить просто регулярно мити установку і не допускати утворення щільного нальоту, нагару і кіптяви.  

Все для електронного паління







Забули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік









Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору