Особливості виробництва бонгів із скла

Популяризація культури і легалізація паління канабиса призводить до постійно зростаючого попиту на бонги. Досвідчені склодуви вчасно змогли направити свої сили в цю індустрію, завдяки чому скляні бонги успішно прийшли на заміну дерев'яним, ставши популярними у всьому світі. Їх виробництво включає безліч етапів про яких ми і поговоримо в цій статті

 

Створення основи - перший і найважливіший етап

До основи бонга кріпляться усі необхідні деталі і аксесуари, тому від її якості, форми і дизайну залежить кожен подальший етап роботи над аксесуаром. Основна частина виготовляється із спеціальної заготівлі, яка вже має необхідну довжину і діаметр. Сама ж заготівля робиться умілими руками склодува. Для цього використовується сода, вапно і пісок. За допомогою спеціального устаткування матеріали плавляться і змішуються, створюючи твердий прозорий матеріал - стекло. Формування необхідної основи відбувається в склодувних майстернях з усім необхідним устаткуванням - муфельних печей, грілок, верстатів і так далі. Визначимо процеси створення основи бонга :

  • выдувание формы;
  • формирование шахты;
  • формирование горловины.

Формування бонга відбувається по засобах видування майстром розігрітого скла - заготівлі. Вона поступово збільшується в розмірах, а під возействием обертання міняє форму. Говорячи про розмір готового виробу, він визначається перед процесом формування колби, щоб узята заготівля була потрібної довжини. Як тільки основа бонга набула необхідної форми, майстер переходить до процесу створення шахти. Вона може бути прямою, з нахилом або ж бути нестандартного типу із заломами. Знову розігрівши скло, майстер акуратно формує шахту з урахуванням майбутнього дизайну виробу, після чого переходить до оформлення горловини. При цьому процесі дуже важливо дотриматися усіх правил обробки скла, зробивши його краї максимально акуратними. Правильне закруглення усіх виступів забезпечить безпеку користувачеві при палінні бонга.

Відмітимо, що вищеописаний процес вказаний для бонгів стандартного типу, які не відрізняються химерними формами. Дизайнерські ж девайсы є справжнім витвором мистецтва, адже при їх створенні майстра здатні утілити абсолютно будь-які ідеї форм.

Створення і підгонка комплектуючих бонга

Усі додаткові елементи, зокрема шліф і адаптер, виготовляються по такому ж процесу, як і основа. Майстер бере заздалегідь підготовлену заготівлю і формує з неї шліф або адаптер з урахуванням необхідної форми. Адаптер підганяється точно під отвір для хорошої усадки у бонг. Додаткові налаштування, наприклад ice- шпильки або перколятори, також додаються у міру роботи. Завершальним етапом робіт вважається створення декоративних елементів, у тому числі фарбування або нанесення малюнків. На зовнішній поверхні можуть бути розміщені міні-скульптури з розплавленого скла з певним кольором.

Перколятор - елемент, який зустрічається не в усіх бонгах, але є одним з важливих охолоджувальних елементів. У скляних моделях він також виготовляється склодувами з урахуванням розмірів шахти готового девайса з максимальною точністю. Для його виробництва використовується та ж технологія видування скла із заздалегідь створеної заготівлі.

Який тип скла використовується для виробництва бонгів?

Якість отриманого девайса на пряму залежить не лише від майстерності склодува, але і від використовуваного матеріалу. Враховуючи особливості експлуатації, чаї усього виробництва бонгів використовують боросиликатное скло. Воно має значний запас міцності, а значить його не так просто розбити. З часом виріб з нього не каламутніє, не темніє, а значить тривалий час радуватиме своєю бездоганною прозорістю. Особливістю скляних бонгів є те, що вони не лише виконують повністю усі покладені на їх функції, але і виступають предметом мистецтва. Склодуви здатні робити неймовірно складні майстерні девайсы, ціна яких перевалює за рису в декілька тисяч гривен. Відмітимо, що і прості скляні бонги дуже часто доповнені художніми елементами, що дозволяє надати йому унікальної форми і впізнанності.

Особого внимания заслуживает процесс оформления внутренней стенки колбы. Он носит название “дымление”, при котором мастера используют такие металлы, как серебро, платину и золото. Специальный пар с металлами пропускается через трубку - заготовку, а по мере превращения её в необходимую форму бонга, по внутренних стенках формируются причудливые узоры. Стоимость таких девайсов намного выше за счет использования драгоценных металлов и особенностей работы с ними.

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору