Історія появи бріарових трубок

 
Існує безліч матеріалів, які використовуються для створення курильних трубок. Можна сказати, що кожному регіону, що спеціалізуються по створенню трубок, притаманні ті чи інші традиції, завдяки яким світ зміг побачити безліч варіантів курильних трубок. Кращими вважаються все ж ті, які виконані з бріара. Як майстри змогли відшукати цей ідеальний матеріал для трубок? Чим він такий хороший? Чому він не вирощується повсюдно? На ці та ряд інших питань ми спробуємо відшукати відповіді, занурившись в історію створення бріарових трубок.
 

Відкриття бріара як кращого матеріалу для трубок

Бріар, як матеріал для трубок, був знайдений самим випадковим чином. Один француз-любитель трубок, який також був ще й знатним майстром, відправився на середземноморський острів Корсику. Він був справжнім паломником, що поклоняється Наполеону, тому відвідування Батьківщини великого імператора було для нього одних з найважливіших подій. У подорож він взяв з собою трубку з морської пінки, яка через свою крихкість була зламана. У пошуках нової трубки, він дізнався про місцевого майстра, який славився виготовленням трубок з вересу, який виростав по всьому острову, а точніше з його корнекапа. Побачивши нову трубку, він був вражений її красивим зовнішнім виглядом міцністю. Будучи під враженням, у майстра прикупив ще кілька трубок і успішно повернувся до Франції, в один з маленьких міст, що славився чудовою різьбою по дереву. Корнекап доставив масу проблем, адже ремісники просто не знали, як саме з ним необхідно працювати. Незабаром величезна кількість майстрів стали працювати з бріаром, створюючи кожен раз оригінальні трубки, що мають благородний золотий відтінок і унікальний візерунок.

Так що ж таке бріар?

Бріар-дивовижний природний корнекап, що утворюється на коренях вересу. Дуже цінний саме той його вид, який росте на кам'янистих грунтах Середземномор'я, де і набуває свої виняткові характеристики. Бріар формується на кореневище вересу, харчуючись мінералами з грунту і самої рослини, і чим більше йому років, тим солідніше виходить з нього трубка. Особливість формування виняткових особливостей в більшій мірі залежить від грунту. Деревовидний Верес виростає на кам'янистих несприятливих регіонах, де і змушений постійно боротися за своє існування. У ньому акумулюються ті речовини, які допомагають дереву виживати в посушливому періоді, а бріаровий корнекап вважається однією з найжорсткіших частин чагарнику, сьогодні цей матеріал поставляється з Італії, Іспанії, Корсики, Азії і навіть Греції, підрозділяється на класи і види. Історії відомо, що найстаріший корнекап був віком 250 років! У сучасному виробництві використовуються бріар, віком від 60-ти років, але нечесні виробники трубок можуть збирати і більш ранній бріар, піддаючи його різним хімічним обробкам. У зв'язку з повільним зростанням вересу, його досі не вирощують в масштабах виробництва, тому можна сказати, що бріар - матеріал, що росте в абсолютно природних умовах, насичуючись усіма необхідними елементами з формуванням відмінних властивостей.

Все для електронного палінняЗабули пароль?
Реєстрація!


 
закрыть
Купити в 1 клік

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Вгору